Dve tretiny našich čitateľov pracujú alebo podnikajú. Týchto 10 článkov ich upútalo v marci najviac

/
15. apríl 2019, 11:13
/
15. apríl 2019, 11:13

Mladí chodia na Refresher, aby sa inšpirovali, zabavili a motivovali.

V porovnaní s mainstreamovými médiami k nám čitatelia chodia so záujmom identifikovať produkty a služby. Premýšľajú nad ich kúpou, hodnotia ich. Na to, aby sme vedeli, čo mladí čítajú a čo ich zaujíma, musíme sledovať našu cieľovku – sú to predovšetkým čitatelia od 18 do 34 rokov, viac ako 50 % z nich je z mesta väčšieho ako 20 000 obyvateľov.

 

Dve tretiny našich čitateľov pracuje alebo podniká. Týchto 10 článkov ich upútalo v marci najviac

 

Z interného prieskumu vieme, že naši návštevníci preferujú nakupovanie online a až dve tretiny z nich preferujú platbu kartou. Polovica z našich čitateľov plánuje v horizonte najbližších troch až piatich rokov kúpiť byt či auto a až jedna tretina z nich navštívila prevádzku, kúpila produkt či vyskúšala službu, o ktorých sa u nás dozvedeli.

 

Dve tretiny našich čitateľov pracuje alebo podniká. Týchto 10 článkov ich upútalo v marci najviac

 

Sme inovátori, našim cieľom je inzerentom ponúknuť spoluprácu, ktorá bude efektívna. Reagujeme na zmeny trhu a jeho požiadavky, prispôsobujeme sa mladému čitateľovi 21. storočia. Našim cieľom je neustále zvyšovať kvalitu služieb a obsahu. Vybrali sme desať článkov, ktoré na Refresheri čitateľov v marci zaujali najviac.

 

Prezidentské voľby na Slovensku sledoval celý svet, o Čaputovej písal aj Financial Times

Boj o prezidentské kreslo sa skončil, našou budúcou prezidentkou je Zuzana Čaputová. Úspech liberálnej kandidátky si všimli aj zahraničné médiá. O výsledkoch volieb na Slovensku pozitívne písali po celom svete vrátane médií ako BBC či The New York Times. V ekonomickom denníku Financial Times sa Čaputová dokonca objavila na titulke. „Slovenskí voliči prinášajú liberálne víťazstvo v strednej Európe,“ písali v nadpise. Našich čitateľov sme počas volebnej kampane vyzývali voliť a priblížili im vybraných kandidátov. Snažíme sa motivovať mladých, aby šli voliť a aby im budúcnosť krajiny nebola ľahostajná.

 

 

Slovenka, ktorá dobrovoľne konvertovala na islam

Miriam je mladá Slovenka, ktorá prijala islam ako svoje náboženstvo. Kvôli neinformovanosti o podstate islamského náboženstva sa moslimovia v našej krajine často cítia ohrození, čo dokazuje veľké množstvo nevyprovokovaných útokov. My sme sa s Miriam porozprávali o dôvodoch, ktoré ju viedli k tomu, aby z kresťanstva dobrovoľne konvertovala na islam. Tiež objasnila mnohé mylné predstavy, ktoré má široká verejnosť o tomto náboženstve.

 

 

Viezli sme sa zrejme v najdrahšom taxíku

Slovenskú spoločnosť pobúrila správa, ako si bratislavský taxikár vypýtal za pár kilometrov desiatky eur. Navyše od dôchodcu. Rozhodli sme sa, že si na biznis taxikára Aladára Čoku posvietime. Prvé pokusy o kontaktovanie boli bezvýsledné, no nenechali sme sa odradiť. Nakoniec sa nám podarilo zistiť, ako vlastne podniká jeho taxikárska firma, ako fungujú po škandále a či to, čo robia, je morálne a legálne.

 

 

Transrodová modelka nikomu nechce ničiť hodnoty, len prežiť svoj život tak, ako ho cíti

Amy je ašpirujúca modelka a aktivistka, ktorá sa s nami stretla, aby nám porozprávala, aké je to byť transrodovou ženou na Slovensku. Povedala nám o skúsenostiach s prijatím v našej krajine a objasnila nám mnoho vecí, ktoré sme o transrodovej kultúre ani len netušili. Jej cesta k vytúženej identite môže slúžiť ako inšpirácia pre mnohých ľudí, ktorí sa nestotožňujú s rodom, ktorý im bol určený pri narodení.

 

 

Karol robí pasáka pre frajerku Katku, ktorá šľape pri Slovnafte

Spoznali sme príbeh nezvyčajného páru, ktorý sa závislosti od drog nedokázal vyhnúť. 42-ročný Karol robí niekoľko mesiacov pasáka svojej partnerke Katke, ktorá na Slovnaftskej ulici šľape už viac ako 10 rokov. Akokoľvek depresívne môže takýto život znieť, hlavní aktéri si už po toľkých rokoch stihli zvyknúť. Závislosť je totiž taká silná, že hocijaká hanba či odpor sú odsunuté na vedľajšiu koľaj. I keď sme na začiatku netušili, čo môžeme od tohto rozhovoru očakávať, získali sme necenzurovanú spoveď závislého páru, ktorý si uvedomuje, kde presne v ich životoch nastala chyba.

 

 

Dali sme dokopy 10 základných kúskov, vďaka ktorým bude tvoj outfit vyzerať luxusnejšie

Niekedy stačí naozaj málo, aby sa z bežného outfitu stal luxusný, elegantný a štýlový odev, do ktorého nie je nutné investovať tisíce eur. Vybrali sme 10 elegantných a nestarnúcich klasík, ktoré sa hodia každému džentlmenovi takmer pri každej príležitosti. Upravený zovňajšok je základ, preto pravidelne pripravujeme články, ktoré našim čitateľom poradia, čo sa oplatí nosiť.

 

 

Apple pravdepodobne pracuje na elektromobile

Sledujeme aj technologické novinky, Apple máme pod drobnohľadom. Kalifornská spoločnosť sa pohráva s myšlienkou vstúpiť do automobilového priemyslu už niekoľko rokov. Nedávno sa do ich tímu pridal špičkový odborník Michael Schwekutsch a tak sa šušká, že Apple možno predstaví vlastný automobil. Podrobnejšie úniky by sa mohli začať objavovať na prelome rokov 2019 a 2020.

 

 

Slováci počúvajú hudbu každý deň, dominuje rap. Platiť za ňu však nechcú

Na webe sme zisťovali, akú hudbu naši čitatelia počúvajú. Otázky sa týkali aj spôsobu počúvania hudby, pričom sme hľadali nielen na najpoužívanejšiu platformu, ale snažili sme sa prísť na to, či sú Slováci ochotní si za počúvanie platiť. Za pár hodín náš krátky dotazník na webe s 5 otázkami vyplnilo 2527 respondentov. Získali sme zaujímavé informácie, ktoré nám v budúcnosti pomôžu zefektívniť naše spolupráce.

 

 

Christian Bale za posledných 20 rokov pribral a schudol viac ako 250 kilogramov

Christian Bale je vynikajúci herec ocenený najvyššími hereckými oceneniami. Uznávajú ho profesionáli, fanúšikovia a aj štáb, hoci to s ním neraz nemajú ľahké. Herectvu zasvätil celý život a pre niektoré roly toho obetoval naozaj veľa. Či už išlo o prežieranie sa a zmenu životného štýlu, alebo naopak, radikálne chudnutie. Herec tieto premeny podstúpil veľakrát a mnohí sa už o jeho zdravie obávajú.

 

 

Na bao pochúťku čakajú zástupy ľudí

Michal sa vzdal miesta šéfkuchára vo Fou Zoo, aby mohol rozbehnúť streetfood. Skúseného šéfkuchára sme prišli navštíviť na marcový Street Food Park pred Starú tržnicu, kde nám porozprával o tom, čo musí jeho reštaurácia spĺňať, odkiaľ pochádza bao a čo by vytkol slovenskej gastronómii.

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom