
Ukážeme vám, ako na tvorbu natívnej reklamy, ktorá zaujme, zapadne do feedov zákazníkov a prinesie výsledky.
Mladí ľudia si reklamu vedia okamžite odfiltrovať a nezaujímavý obsah jednoducho ignorujú. Inak povedané, dnešné publikum očakáva hodnotný obsah – taký, ktorý ich zaujme, pobaví alebo im reálne pomôže. Ako teda vytvárať kampane, ktoré nie sú rušivým elementom, ale práve naopak, obsahom, ktorý chcú konzumovať?
Odpoveďou môže byť využitie trendov, ktoré budú v roku 2025 dominovať. V tejto case study vám ako priekopníci v natívnej reklame ukážeme, ako pracovať s dátami, umelou inteligenciou, storytellingom či rozšírenou realitou tak, aby ste vytvorili natívnu kampaň, ktorá nielen zaujme, ale aj reálne funguje.
V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na konkrétne prípady z našej praxe. Dozviete sa, ako AI môže hrať aktívnu úlohu v kreatívnom procese, ako využiť storytelling a User Generated Content na sociálnych sieťach, či ako AR filter dokáže meniť spôsob, akým zákazníci interagujú s produktmi.
1. Dáta a insighty od cieľovej skupiny
V roku 2025 sa nespoliehajte na to, čo si o cieľovke, ktorú chcete osloviť, myslíte. V Refresheri máme prístup k dátam o správaní, preferenciách a potrebách našej cieľovky (a vašich zákazníkov). Vieme, aký obsah ju zaujíma a ktoré platformy najviac využíva. Práve tieto insighty nám umožňujú vytvárať natívne kampane, ktoré organicky priťahujú pozornosť.
Hľadáte spôsob, ako nastaviť marketingovú stratégiu viac fresh, alebo priblížiť váš produkt mladšej cieľovke? Natívnu kampaň vám pomôžeme vytvoriť na mieru. Do dát, ktoré máme k dispozícii, môžete teraz nahliadnuť prostredníctvom našej platformy.
Ide o súbor anonymizovaných datasetov, ktoré nám poskytla naša cieľovka so súhlasom na ich spracovanie. Ako ich môžete konkrétne využiť a prečo budú pre vás užitočné, sa dozviete v našej nasledujúcej case study.

Z datasetov sa napríklad dozviete, či by si respondenti kúpili produkt iba na základe odporúčania od influencera, čo je pre nich najdôležitejšie pri hľadaní nového bývania, alebo koľko ľudí používa smart zariadenia na meranie svojho spánku.

2. Tone of voice a prispôsobenie pre konkrétne kanály
Nespoliehajte sa na to, že jeden typ obsahu vám „vystrelí“ všade. Každý kanál má svoje špecifiká – niečo iné funguje na sociálnych sieťach, niečo iné v článku. V roku 2025 sa už nevyhnete tomu, že musíte vytvárať obsah, ktorý nielen rešpektuje tone of voice značky, ale zároveň je v súlade s miestom, kde bude publikovaný. To, že tvoríme „fresh obsah pre fresh ľudí,“ nie je len claim, ale zároveň aj spôsob, ktorý nám umožňuje budovať dôveru a engagement.
Pomôžeme vám zastrešiť celý proces – od kreatívneho konceptu cez produkciu až po distribúciu s reálnym dosahom. Dokážeme vytvoriť obsah, ktorý nielen zaujme, ale aj osloví správnych ľudí na správnom mieste.
3. Využitie umelej inteligencie
Umelá inteligencia (AI) v roku 2025 nie je žiadnou novinkou. Väčšina marketérov ju denne využíva na analýzu dát, brainstorming alebo tvorbu copy textov. AI-čko už teraz hrá kľúčovú úlohu v natívnej reklame a jej význam bude v budúcnosti ešte výraznejší. Jej využitie sa však pokúšame posúvať stále ďalej.
Napríklad, s Galaxy AI sme zašli až tak ďaleko, že sme jej zverili prácu našej redaktorky. Spoločnosť Samsung uvádza, že ich ekosystém AI nástrojov – Galaxy AI, zvládne časť pracovných povinností za vás. Tak sme mu ich prenechali – aspoň na jeden deň. Ako to dopadlo a či sa v roku 2025 môžu redaktori obávať o svoju kariéru, sa dozviete v tomto článku.
V rámci kampane sme tiež oslovili troch ľudí, ktorí používajú umelú inteligenciu vo svojej práci na dennej báze – nášho obchodného riaditeľa Martina, tatérku Evelin a futbalovú freestylerku Majku. Jednotlivé rozhovory vám priblížia, ako vám AI-čko môže uľahčiť život v rôznych pracovných odvetviach. S celou kampaňou, vrátane výstupov na našich socials, sme kumulatívne dosiahli viac ako 1,8 milióna impresií.

Ďalším príkladom využitia umelej inteligencie je natívny článok v spolupráci s Lidl. V tomto prípade sme AI priamo (a priznane) zapojili do tvorby obsahu. Naša redaktorka 5 dní jedla iba to, čo jej odporučila umelá inteligencia. Vďaka tomu sme odpovedali na otázku: môže AI nielen ušetriť na nákupe potravín, ale aj hacknúť lepší životný štýl? Odpoveď natoľko zaujala našu cieľovku, že článok sa stal najčítanejším natívnym obsahom za rok 2024.
4. Autentický obsah a storytelling
Naše publikum je aktívnym tvorcom reklamného obsahu, a to prostredníctvom User Generated Content-u (UGC). Využívame ho ako nástroj na tvorbu autentického obsahu na sociálnych sieťach aj v natívnych článkoch. Pre značky je to čoraz nevyhnutnejšia súčasť kampane, keďže najmä mladšia cieľovka preferuje odporúčania od svojich rovesníkov pred tradičnými reklamami. Tému sme spracovali do samostatnej case study, ktorú si môžete prečítať tu.
Ďalším zo spôsobov, ako zaujať publikum s autentickým obsahom, je storytelling. Takéto príbehy vo forme krátkych videí, postov na sociálnych sieťach sú prístupné a ľahko zapamätateľné.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
5. Rastúci záujem o mikroinfluencerov
Mikroinfluenceri dokážu efektívne zasiahnuť špecifické niche cieľové skupiny. Častokrát majú nielen lepší engagement, ale ich publikum ich vníma ako dôveryhodných, pretože sa ľahšie identifikuje s ich každodenným životom.
V našej natívnej reklame mikroinfluencerov zapájame do formátov, ktoré prirodzene prepájajú produkty s ich životným štýlom. Ako príklad môžeme uviesť video formát Make-up & Gossip, ktorý sme vytvorili na mieru pre klienta L'Oreál. Ide o pravidelný formát, ktorý dosahuje desiatky tisíc pozretí. S jednou epizódou dokážeme dokopy dosiahnuť viac ako 400-tisíc impresií na YouTube, webe a sociálnych sieťach.
Naša moderátorka a profesionálna vizážistka Linda si pozýva do štúdia Beauty Factory známe osobnosti. Spoločne sa nalíčia, prezradia svoje beauty triky na dokonalý make-up, a ako vyplýva z názvu, trošku si aj poklebetia. Svojimi odporúčaniami oslovujú beauty komunitu a vytvárajú dôveru k propagovaným značkám.

6. Rozšírená a virtuálna realita
Rozšírená (AR) a virtuálna realita (VR) menia spôsob, akým zákazníci budú interagovať s natívnou reklamou. Napríklad, spotrebitelia si dnes môžu bežne cez AR aplikácie „vyskúšať“ produkty priamo na sebe. To sme využili pri spolupráci s L'Oreál. Vytvorili sme carousel, kde si naša kolegyňa Teri menila farbu vlasov pomocou filtra – o tom, aká farba vlasov sa jej najviac hodí, sme nechali rozhodnúť naše publikum. Môže nerozhodnosť predávať?
Výsledky boli nadpriemerné a okamžite sme videli, že hlasovanie naše publikum oslovilo. Post mal organický reach 192-tisíc, takmer 7-tisíc likes, 270 komentárov a dosiahol viac ako 420-tisíc impresií.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame