Case study: Marketing aplikácií, ktorý funguje a prináša nových používateľov

/
12. október 2018, 13:43
/
12. október 2018, 13:43

Trh s aplikáciami je aktuálne presýtený, no aj tak sme našli spôsob, ako klienta dostať na prvé miesto v App Store a priniesť mu vynikajúce konverzie.

Tisíce eur v investícii a stovky hodín práce stále vývojárom nedávajú záruku, že ich aplikácia na trhu prerazí. O pozornosť súperia s viac ako 2 miliónmi iných aplikácii (zdroj: Statista). To si uvedomoval aj zakladateľ appky Trifft. Práve od neho sme dostali zadanie na performance kampaň s cieľom získať čo najväčší počet nových používateľov.

Návrh kampane

Aplikácia TRIFFT ako slovenský projekt s potenciálom, za ktorý sa radi postavíme – tak vyzeralo prepojenie so značkou Refresher.

 

Vzhľadom na nutnosť odkomunikovať odlišnosť aplikácie od desiatok iných vernostných aplikácii sme vyhodnotili kombináciu článok + Instagram story so swipe up, ako najlepšiu voľbu pre klienta.

 

Ciele kampane boli odkomunikované redaktorovi, s ktorým sme zvolili pozitívny štýl komunikácie informujúci o nezvyčajnej slovenskej aplikácii, ktorá čitateľom pomôže v každodennom živote. Wording formulovaný do rýchlych a svižných faktov priamo informoval o zľavách či výhodách používania.

 

Case study: Marketing aplikácií, ktorý funguje a prináša nových používateľov

Výsledky

S klientom sme si vopred stanovili očakávané ciele, čo v tomto prípade bolo 600 stiahnutí, bez ohľadu na lojálnosť používateľov.

 

Článok k aplikácii v priebehu týždňa dosiahol viac ako 46 000 prečítaní s organickým dosahom cez 85 000 na Facebooku. Paralelne s článkom sme publikovali aj Instagram story, priamo so swipe upom na landing page TRIFFTu.

 

Všetky prekliky boli merané a z našich čitateľov si priamo vďaka článku a Instagram story aplikáciu TRIFFT nainštalovalo 1 552 používateľov, pričom už necelých 24 hodín po publikácii sme dostali klienta na 1. miesto v App Store.

 

Case study: Marketing aplikácií, ktorý funguje a prináša nových používateľov

 

Nie každý nás však číta z telefónu a rátali sme s tým, že množstvo ľudí, ktorí zachytia náš obsah na desktopoch si aplikáciu dohľadá manuálne cez telefón. Klient od celkového počtu stiahnutí odrátal priemerný počet organických stiahnutí za týždeň. Výsledok?

 

V týždeň publikácie si TRIFFT nainštalovalo o 1 200 ľudí viac ako jeho organický priemer. 

 

Celkovo sme tak za týždeň klientovi priniesli cez 2 700 nových používateľov. Na rozmery Slovenska by to nebolo veľa, jedná sa však o špecifickú aplikáciu zameranú na Bratislavu.

Case study: Marketing aplikácií, ktorý funguje a prináša nových používateľov

Chcete kreatívne riešenia?

Ak neviete, ako osloviť ľudí do 35 rokov, dokážeme vám pripraviť komunikáciu šitú na mieru. Zabezpečíme komplet produkciu, prípadne môžeme byť súčasťou komplexnej komunikácie. Pracujeme s malými lokálnymi firmami, ale aj s veľkými nadnárodnými spoločnosťami na Slovensku a v Českej republike. Napíšte nám na reklama@refresher.sk pre bezplatnú konzultáciu.

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom