Telekom, Rexona a ČSOB stavili na jeden z najobľúbenejších video formátov našich divákov. Ich produkt videli státisíce ľudí

/
4. august 2020, 12:24
/
4. august 2020, 12:24

Zasiahli svoju cieľovku, pobavili státisíce ľudí a dostali produkt na obrazovky mladých Slovákov

Zaujať mladú cieľovú skupinu sa môže zdať v dnešnej dobe ako veľká výzva. Problémom sú častokrát stereotypné neefektívne reklamy,  ktoré sa v tom množstve príspevkov na našej nástenke úplne stratia.

 

V Refresheri už vďaka dlhoročným skúsenostiam vieme, ako na mladých Slovákov. Vytvárame koncepty, v ktorých natívne prepájame zábavu, aktuálne témy zaujímavé pre túto generáciu, ich obľúbených influencerov, no a nakoniec to najdôležitejšie – produkt klienta. Takto mladých zaujmeme, pobavíme a zároveň prinesieme klientov produkt na ich obrazovky.

 

Vykročte z komfortnej zóny stereotypu a dosiahnite státisíce videní  vďaka jedinečnému konceptu

Ankety patria k jedným z najobľúbenejších video formátov. Ide o jednoduchý a zároveň jedinečný koncept, v rámci ktorého náhodným okoloidúcim v uliciach kladie moderátor otázky, na ktoré chce poznať odpoveď celé Slovensko.

 

Každá anketa je sústredená na inú tému, no produkujeme aj pravidelné série ako napríklad „Čo počúvaš“ alebo „Čo .. a za koľko“. Ankety sú vždy plné bizarných odpovedí, úsmevných situácií a všetkého, čo dnes môžeme nazvať „klikateľným“.

 

Odkomunikovanie klientovho produktu, služby či konkrétnej kampane môže byť zakomponované aj priamo v rámci jednej z otázok, ktoré respondentom kladieme. Celá message kampane je však vysvetlená v úvode a závere ankety a zároveň respondentov, za odvahu odpovedať, odmeňujeme rôznymi darčekmi – produktami či poukážkami na služby našich klientov.

Telekom prank calls - aj veľké značky sa vedia odviazať

Odkomunikovať súťaž o dáta - tak znelo zadanie od Telekomu, ktoré sme dostali.  Zábavné, kreatívne, virálne – to bolo zadanie, ktoré sme si sami sebe určili my, a tak sa moderátorka Barborka vydala do ulíc s netypickými úlohami pre našich respondentov. Ako to zvládli?

 

 

Keďže ide o mobilného operátora, prank calls boli pre Telekom priam ako stvorené. Mladí Slováci si objednali pizzu na ostrov uprostred Dunaja, dohodli rapovú spoluprácu s našim redaktorom či nachytali rodičov, že vyhrali 5000 €. Za odovahu boli odmeňovaní dátami, ktoré boli hlavným predmetom komunikácie celej kampane.

 

Video dosiahlo viac ako 150 000 videní, niet teda pochýb o tom, že mladých naše ankety plné bizarných odpovedí bavia. Ide pritom o jednoduchý a univerzálny formát, v rámci ktorého je možné odprezentovať takmer každý produkt či službu.

S Rexonou sme si dávali nohy za hlavu a klikovali v uliciach Bratislavy

Anketa, ktorú sme vytvorili pre Rexonu je ďalším dôkazom toho, že  sa netreba báť výjsť z komfortnej zóny plnej stereotypných reklám. V tejto ankete sme otestovali fyzickú kondíciu a gymnastické zručnosti Slovákov priamo v uliciach Bratislavy. Rexone išlo totižto o odkomunikovanie používania deodorantov práve pri športe.

 

 

Vďaka entuziazmu a presviedčacím zručnostiam našej moderátkorky Barborky si respondenti vyskúšali jogínske pozície, drepy na jednej nohe, kliky s tlesknutím či dokonca i dať nohu za hlavu.

 

Presne toto je to, čo chce mladá cieľovka vidieť na svojich obrazovkách - niečo čo si pustia vo voľnom čase, niečo na čom sa pobavia. Nebudeme si klamať, ale edukatívne video o naturálnom zložení deodorantu Rexona by pri tejto cieľovej skupine nemalo ani z polovice taký úspech.

 

Ako ďaleko sú ochotní zájsť vo svojej komfortnej zóne mladí Slováci pre lístky do kina sme preverili spolu s ČSOB

Lístky do kina pri založení študentského účtu - s touto ponukou pre mladých prišla ešte minulý rok koncom leta ČSOB. Náš moderátor Šajmo sa teda vydal do ulíc zistiť, čo všetko sú ochotní pre lístky spraviť. V rukáve sme mali zase pripravené zábavné úlohy, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou mohli končiť úsmevným príbehom.

 

Presne tak tomu aj bolo a nám sa teda opäť podarilo odkomunikovať zadanie klienta atraktívne, o čom svedčí aj počet zhliadnutí. Až viac ako 100 000 divákov si prehralo túto anketu.

 

 

Profil ankiet disponuje mnohými supervlastnosťami, vďaka ktorým sa radí medzi najobľúbenejšie formáty nielen našich divákov, ale i klientov 

Video sa pomaly, ale isto stáva v očiach mladých tým najatraktívnejším typom digitálneho obsahu. Prináša so sebou totižto najsilnejšie emócie a na rozdiel od iných formátov dokáže vyvolať viac reakcií a väčšiu interakciu s divákom.

 

My k obľúbenosti našich ankiet dopomáhame starostlivým výberom otázok, keďže aj od nich sa odvíja úspech videa. Volíme otázky inklinujúce k zábavným a pestrým odpovediam s troškou bizarnosti.

 

O úspechu našich ankiet hovoria aj iné ukazovatele, ako iba sledovanosť - videnia sa dajú totiž na YouTube kúpiť. (Napr. ako forma reklamy pred videom, ktorú po 6 sekundách preskočíte). Treba preto hľadieť aj na interakcie v podobe lajkov či komentárov, ktoré pod našimi videami počítame v tisícoch. 

 

Ankety zároveň patria k formátom, kedy sa o celú produkciu vieme postarať my. Navrhneme kompletný formát, jednotlivé otázky a po schválení klienta sa vyberieme do ulíc, pričom zabezpečíme videoprodukciu, ozvučenie, strih - všetko až po finálny výstup na našich sociálnych sieťach. Klient tak ušetrí čas i energiu a nám dá priestor na realizáciu už dobre overených taktík ako zasiahnuť čo najviac ľudí.

 

Na finálnych výsledkoch a počte zhliadnutí záleží nielen klientovi, ale aj nám, a preto jeho uverejnenie podporujeme zároveň aj na iných sociálnych sieťach ako je Instagram či Facebook. Počas točenia ankety sú vždy zaznamenané fotky, videá, boomerangy, z ktorých je vytvorený na Instagrame krátky príbeh vo forme stories, či niekedy dokonca kvíz. Takto zvyšujeme interaktivitu a taktiež povedomie o zverejnení daného videa.

 

Telekom, Rexona a ČSOB stavili na jeden z najobľúbenejších video formátov našich divákov. Ich produkt videli státisíce ľudí

 

Ankety sú ideálne pre klientov, ktorým ide najmä o vysoký dosah. Tento formát videa patrí jednoznačne k jedným z najúspešnejších, keďže počet videní na videách sa šplhá aj na 100-tisícové čísla. Vďaka inzercii prostredníctvom ankiet tak môžete zviditeľniť  produkt v očiach mladých Slovákov, a zároveň sa spájať s niečím zábavným a originálnym. Nebojte sa aj vy vyskúšať niečo nové. My vieme ako na to.

 

Ak vás zaujala možnosť inzercie v rámci ankiet, napíšte nám na [email protected]. Náš marketingový tím vám rád ušije komunikáciu na mieru. Všetky informácie spojené s reklamou nájdete aj na podstránke refresher.sk/reklama 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom