Kto číta Refresher v roku 2021? Pozrite sa na naše dáta

/
25. február 2021, 9:37
/
25. február 2021, 9:37

Toto sú demografické údaje, záujmy a investičné ciele našich čitateľov.

Asi viackrát ste už videli napísané, že Refresher je hlasom modernej generácie. Čo presne si však môžete predstaviť pod mladou modernou generáciou? Na to sa pozrieme v novej časti blogu Refresher Insider. Pokojne sa usaďte, práve začíname.

 

Predstavíme si demografické údaje našich čitateľov, ich záujmy či dokonca nákupné ciele do budúcnosti. Práve tieto údaje vám môžu pomôcť odpovedať na otázku, či je Refresher vhodné médium na inzerciu vášho produktu či služby. Pozrieme sa na údaje z nášho webu refresher.sk ale nebudú chýbať ani platformy sociálnych sietí ako Instagram, Facebook či YouTube.

 

Kto je väčšinový čitateľ Refresheru?

Na začiatok si ukážme persónu, ktorú možno charakterizovať ako väčšinového čitateľa Refresheru. Samozrejme nie je úplne jednoduché ju jednoznačne definovať. Vďaka širokému pokrytiu článkov sú naši čitatelia veľmi rôznorodí.

 

Vychádzajúc z dotazníkov vyplnených čitateľmi (30 000+ registrovaných účtov, 800 000+ anonymných) a dát návštevnosti si môžeme pod pojmom väčšinový čitateľ Refresheru predstaviť mladého človeka vo veku 18-30 rokov (táto veková kategória u nás tvorí až 70 % všetkých čitateľov). Ak sa pozrieme bližšie na jeho motiváciu čítať Refresher, základ odpovede by sme našli v potrebe byť informovaný. Je preňho dôležité "byť v obraze", a preto sleduje naše spravodajské články a zaujíma sa celosvetové dianie. Ďalšími atraktívnymi témami sú nepochybne najnovšie trendy a technológie, zdravý životný štýl, financie a start-upyvo voľnom čase si rád nechá poradiť našimi recenziami na filmové, hudobné, poprípade hráčske novinky.

 

Kto číta Refresher?

Demografia čitateľov

V roku 2020 zaznamenal web refresher.sk priemerne 1,2 milióna reálnych mesačných používateľov (zdroj: IABmonitor). Z toho ich možno podľa pohlavia rozdeliť na 36 % žien a 64 % mužov. Máte ženský produkt a toto pre vás nie sú priaznivé informácie? Venujte nám ešte minútku, radi vám vysvetlíme, že vaše obavy sú úplne zbytočné.

 

Pozrime sa na články so ženskou tematikou (napr. beauty) a jednotlivú návštevnosť z hľadiska pohlavia. Vďaka dátam o čitateľoch vieme, že sa nepochybne vždy dostanú k cieľovej skupine, pre ktorú sú určené. Zastúpenie návštevnosti na ženských článkoch je z viac ako 80 % práve nežné pohlavie.

Kto číta Refresher?

Samozrejme fakt, že sa u nás dostanú články k správnej cieľovke, neplatí len v prípade rozdelenia tém na ženské a mužské. Ďalším skvelým príkladom môžu byť články auto-moto. Až viac ako 70 % čitateľov týchto článkov podľa našich zdrojov plánuje v blízkej dobe kúpu automobilu.

Kto číta Refresher?

Čo sa týka vekovej kategórie, najzastúpenejšiu skupinu vo výške až 47 %  tvoria čitatelia od 18 do 24 rokov. Nasleduje kategória do 30 rokov, ktorú tvorí 23 % všetkých čitateľov. Až 70 % čitateľov Refresheru je teda vo veku 18–30 rokov. 

Kto číta Refresher?

Pozrime sa na našich čitateľov bližšie

Vďaka dátam, ktoré sme získali z dotazníkov vyplnených čitateľmi, vieme nielen priblížiť ich demografické údaje ale aj bližšie charakterizovať ich záujmy, voľnočasové aktivity či nákupné plány do budúcna.

 

💼/📚Status 

Až 49 % našich čitateľov je full-time pracujúcich ľudí alebo podnikateľov. Študenti či už vysokej alebo strednej školy tvoria 38 %.  Najmenšie skupiny tvoria part-time pracujúci (5 %) a nezamestnaní (8 %). 

 

 🥦 Zdravý životný štýl

Pre dnešných mladých ľudí je dôležitý zdravý životný štýl či už v kontexte so stravou alebo pravidelným cvičením. Výnimkou samozrejme nie sú ani naši čitatelia. Až 83 % z nich sa aktívne zaujíma o zdravý životný štýl.  Čo si môžete pod tým predstaviť? 39 % našich čitateľov sa snaží zdravo stravovať a 32 % dbá o svoje telo, teda usiluje sa pravidelne cvičiť. V otázke nákupov vitamínov či doplnkov výživy 12 % odpovedalo kladne.


⚽️ Šport 

Prejdime k športu. Čo si dnes najviac idú mileniáli a generácia Z? Najobľúbenejšou vykonávanou športovou aktivitou so značným náskokom je posilňovanie. Tejto aktivite sa venuje až 17 % našich čitateľov. Nasleduje futbal (12 %), beh (10 %), cyklistika (8 %), plávanie (7 %) a do popredia sa dostávajú i bojové sporty ako MMA či box (6 %). Ak sa na to pozrieme z pohľadu gauču, v televízii si najskôr pustia hokej (22 %) alebo futbal (20 %). Aj tu zaznamenávame značný nárast obľuby bojových športov, ktoré sa v rebríčku sledovanosti prebojovali na tretie miesto. Až 15 % našich čitateľov či rado pustí v telke MMA či box. V sledovanosti sú ďalej obľúbenými športami aj tenis (8 %), cyklistika (7 %) či basketbal (5 %).

 

🏠 Bývanie

Čo sa týka investícií, ktoré v budúcnosti plánujú uskutočniť naši čitatelia, až 73 % z nich sa vyjadrilo, že aktívne rozmýšľa nad kúpou nehnuteľnosti. Z celkového počtu Refresher čitateľov, pritom až 30 % plánuje danú kúpu v priebehu nasledujúcich troch rokov. Zároveň môžme poznamenať, že práve v našej sekcii článkov o architektúre, v ktorej nájdete dizajnové inšpirácie príbytkov a nové rezidenčné štvrte, zaznamenávame najvyššie čísla záujmu čitateľov o kúpu nehnuteľnosti. 

🚘 Autá

Pri našich čitateľoch registrujeme nielen vysoký záujem o kúpou nehnuteľnosti, ale aj o kúpu automobilu. Až 35 % čitateľov Refresheru rozmýšľa nad kúpu auta v priebehu nasledujúcich troch rokov. Celkovo nad touto investíciou rozmýšľa až 66% našich čitateľov. 

 

A čo sociálne siete?

Chceli by ste pretlačiť svoj produkt alebo službu skôr prostredníctvom videa na YouTube či interaktívnymi príbehmi na Instagrame? Posvieťme si bližšie na odberateľov jednotlivých sociálnych sietí Refresheru.

 

📍Instagram (270 tisíc sledujúcich)

Kto číta Refresher?

 

📍Facebook (330 tisíc odberateľov)

Kto číta Refresher?

📍YouTube (169 tisíc odberateľov)

Kto číta Refresher?

 

 

Demografické údaje o našich sledovateľoch na YouTube sa môžu na prvý pohľad zdať nepriaznivé pre inzerentov ženských produktov či služieb. Avšak nielen pri článkoch na webe, ale aj pri tejto platforme vieme zaručiť doručenie k zodpovedajúcej cieľovej skupine. Pozrime sa na predchádzajúce videá, ktoré boli točené v spolupráci s kozmetickými značkami. Priemerne až 70 % videní  na všetkých predošlých beauty videách tvorí práve ženské publikum. Niet teda pochýb o tom, že aj v týchto prípadoch sme klientovi pomohli dostať jeho produkt na obrazovky mnohých poteciálnych zákazníčok.

 

 

 

V dnešnej case study sme sa pozreli na charakteristiká čitateľov Refresheru. Pevne veríme, že vám to pomohlo vytvoriť predstavu o modernej generácii z rôznych uhlov pohľadu. Ak však stále váhate a zvažujete, či by bola inzercia vášho produktu vhodná u nás na Refresheri, neváhajte kontaktovať naše obchodné oddelenie. Naši obchoďáci vám radi zodpovedajú akékoľvek otázky, predstavia najlepšie možnosti reklamných výstupov pre váš produkt a radi ukážu aj predošlé dosiahnuté výsledky v prípade jednotlivých formátov. 

 

Všetky možnosti spolupráce nájdete na našej webovej stránke: refresher.sk/reklama  a ak chcete dostávať upozornenia o nových prírastkoch na firemnom blogu Refresher Insider, neváhajte sa prihlásiť na odber NEWSLETTER-u.

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom